C60-SSH-25RA
Please use with designated controller and cable.
◦It can be operated with an external trigger or PC via the shutter controller SSH-C2B.
More Information
Name C60 Optical Cage Compatible Automatic Aluminum Blade Shutters, 25mm Aperture
Weight 0.2080kgs
Guide
  • Please use SSH-C2B as a controller.
  • WEB Reference Catalog Code/W4105
Attention
  • The guideline for LIDT is 1mW/mm2 (CW) in the visible range. However, the overall power should not exceed 5mW. We can provide a sample of the blade itself prior to purchase when it is used out of the range of power resistance. Please contact our sales for more information.
  • WEB Reference Catalog Code/W4110
  • The controller SSH-CRA cannot be used with SSH-RA.
Aperture Diameter 25.5mm